Hagymás bivalyrostélyos cikkburgonyával 5 személyre
Hozzávalók
Bivaly rostélyos (magas hátszín) csont nélkül Olaj pácoláshoz Só Bors frissen őrölve Mustár Liszt Vöröshagyma Burgonya Zsír vagy olaj a hagyma és a burgonya sütéséhez
|
1000 g
100 ml 25 g 2 g 40 g 50 g 500 g 1200 g
|
Elkészítés
A csont nélküli rostélyost érdemes előre (3-5 nap) megvásárolni és bepácolni. A húst egészben hagyjuk és külsejét frissen darált borssal körbe szórjuk, és olajjal bekenjük, úgy, hogy mindenhol befedje a húst! Zsírpapírba vagy follpakba csavarjuk, és jól hűtő hűtőbe tesszük. A hűtő hőmérséklete 1 és 4 C° között legyen, az érlelést 3-5 napig végezzük! Ha vákuumozva tudjuk tárolni 1-2 C° között az a legjobb. A húst sütés előtt néhány órával szeletelhetjük, egy adagra 160-200 g-s szeletet vágjunk. A levágott szeleteket is olajozzuk és így tároljuk sütésig. Az egész sima héjú burgonyákat megmosva héjában megfőzzük és hagyjuk kihűlni. A vöröshagymát szép egyforma vékony karikákra szeleteljük és szétnyomkodjuk, hogy szép karikák legyenek.
A hagymasütéssel kezdjük bő olajban vagy zsírban kel sütni! Az zsírt felforrósítjuk, a karikára vágott hagymára szórjuk a lisztet és megrázogatjuk, hogy a hagymakarikákra tapadjon rá a liszt és nem egyszerre a forró zsírba tesszük villával kavargatva sütjük azért, hogy mindenütt egyforma színűre süljenek a hagymák halványpirosra. Ha a hagymaszeletek már nem hajlanak, inkább keménynek tűnnek, leszűrhetjük, csepegtessük, le a zsírt tegyük itatós papírra. Így szép piros ropogós rostélyos hagymánk lesz.
A hagyma után süthetjük a már megfőzött és kihűlt burgonyákat. Vágjuk cikkekre, egy burgonyát 4 vagy 6 felé hosszában és süssük a hagyma zsírjában szép pirosra. Amíg a burgonya sül forrósítsuk fel a serpenyőt vagy a rostsütőt.
A rostélyos szeleteket sütés előtt sózzuk és forró rostlapon vagy serpenyőben süssük! Csak annyi szeletet süsünk egyszerre, hogy ne hűljön vissza a serpenyő vagy a rostlap. Ha a rostélyos szelet szép pirosra sült, Fordítsuk meg és a másik oldalát is süssük, közben a felső megsült oldalára kenhetünk egy kevés mustárt. Előre nem érdemes mustározni, mert könnyen rá ég és az keserű lehet. A sütésnek gyorsan kel megtörténni, mert ha sokáig sül vagy lassan nem elég forró lapon könnyen rágóssá válik! Közben a burgonya is elkészül, kiszedjük a zsírból és lecsepegtetés után sózzuk, borsozzuk.
Tálalásnál a cikkburgonyákat tesszük a tányérra, tetejére, a pirosra sült rostélyost és erre halmozzuk a ropogósra sült hagymát. Mustárt vagy friss salátát kínáljunk hozzá.