Párolt bivalyste...

Párolt bivalystefánia gombákkal 5 személyre

Hozzávalók 5 személyre

 

Bivalystefánia

Vöröshagyma

Fokhagyma

Mangalica zsír

Sárgarépa

Petrezselyem gyökér

Babérlevél

Kakukkfű

Frissen őrölt bors

Bivaly alaplé felöntéshez

Paradicsom püré

Liszt

Vörösbor

Gombák vegyesen

 

800 g

50 g

1 cikk

50 g

60 g

60 g

2 db

2 ág

20 g

2 g

300 ml

20 g

10 g

100 ml

150 g

Pl. Vargánya, szegfű, róka, csiperke, rizike, galamb, tőke, pereszke, fafül, legalább három féle. A jobb megoldás a friss gomba, de ha nincs a szárított is megteszi. A szárított gombákat felhasználás előtt áztassuk hideg vízbe így könnyebben puhulnak.

 

 

Elkészítés

Ez egy vastag izomköteget tartalmazó húsrész, amit érdemes nagy odafigyeléssel készíteni! Ha figyelünk az elkészítésre a húsunk meghálálja a törődést, szaftos, puha jó étel válik belőle. A húst sózzuk, borsozzuk és forró zsírban minden oldalát kor besütjük, pirosas színe legyen. A húst kivesszük a serpenyőből a visszamaradt zsírban az összevágott hagymát, a nagyobb darabos zöldségeket, a paradicsom pürét enyhén pirítjuk és feleresztjük az alaplé egy részével. Hozzátesszük fűszereket, az ízesítőket és a gombákat. Ebben a lében pároljuk a húst lassú tűzön. A párolást fedő alatt végezzük és közben a húst is forgassuk meg. A párolás vége felé öntsük hozzá a bort is. Együtt pároljuk omlós puhára.  Amikor a hús kész van, kiemeljük a léből és melegen fedő alatt tartjuk tálalásig. A pároló levet öntsük egy szűrőn keresztül egy másik edénybe, és a gombákat is tegyük vissza a mártásba. Ha a mártás kissé híg lenne, kevés étkezési keményítővel sűríthetünk rajta. A mártást forraljuk, ki kóstoljuk meg, ha szükséges ízesítsünk rajta és a felszeletelt hús alá öntve tálaljuk. Adhatunk külön mártásos kiöntőben is.

Köretként: Kelvirágkrémet és vajas zöldségeket adhatunk hozzá.

Hozzávalók 5 személyre

Karfiol

Bivalyvaj

Bivalytejszín

Sárgarépa

Szárzeller

Ceruzabab

Pagoda karfiol

 

250 g

60 g

10 g

80 ml

150 g

100 g

50 g

100 g

 

Elkészítés

Tegyünk egy edénybe sós főzővizet, ebben főzzük először a karfiolt puhára. Szedjük ki a vízből, csepegtessük le, hogy ne maradjon rajta semmi lé. Törjük át a puha karfiolt és keverjük el a tejszínnel és egy kicsi vajjal és kész a kelvirágkrémünk. A többi zöldséget is balanszírozzuk (előfőzés) le és szedjük ki a vízből, majd vajon, serpenyőben forgassuk át és párolt bivalystefánia mellé tálaljuk őket.